fordance.1w.lv

 


Intervija ar Karlu Aņiščenko un Paulu Kukuti!



Paula Kukute un Karls Aņiščenko
Deju klubs „Vecrīga"
Vecumgrupa: Juniori II
Nozīmīgākie sasniegumi uz šo brīdi: 4 kārtēji Latvijas čempioni, 5.vietas ieguvēji Pasaules  čempionātā Junioriem II 2010.gadā.




Pabeidziet, lūdzu teikumu: „Es dejoju, jo ....."

Paula: tāpēc, ka jau kopš bērnības man patīk dejot un lai aizpildītu brīvo laiku. Kad es biju maza, es gribēju kļūt par balerīnu!
Karls: трудно даже так сразу ответить! Во время тренировок я весь ухожу в танец и забываю обо всём.  Даже если есть проблемы, то и о них тоже забываю, и становится легче.
Kā jūs sākāt dejot? No kāda vecuma un tā bija jūsu izvēle vai vecāku?
Karls: я начал танцевать в пятилетнем возрасте. Моя мама прочитала статью в газете и решила нас с братом отвести на занятия танцами. На тот момент это было решение мамы.
Paula: es sāku dejot 6 gadu vecumā bērnu dārzā Ziepniekkalnā, jo mana labākā draudzene dejoja. Tā bija mana izvēle.
Kas bija jūsu pirmie treneri?
Paula: mana pirmā trenere bija Elga Dārzniece, klubs ''Vērdiņš''.
Karls: мой первый тренер - Галина Ивановна, клуб „Klassika".
Cik ilgi dejojat kopā pārī? Kā atradāt viens otru?
Paula: pārī mēs dejojam apmēram 5 gadus. Es atceros, ka mēs sastājāmies kopā maija mēnesī, bet atradām viens otru caur sludinājumu.
Karls: jā, es atceros. Toreiz gan es, gan Paula meklējām partnerus. Elga atveda Paulu uz „Vecrīgu" un mēs sastājāmies kopā pārī.
Paulai: pastāsti kāds ir Karls?
Paula: Karlam patīk strādāt, viņš ir mērķtiecīgs - ja viņš grib kaut ko sasniegt, tad viņš pēc tā tieksies. Bet tanī pat laikā viņš ir jautrs un brīžiem, gadās tādas dienas, kad viņš ir ne īpaši nopietns (abi smejas). Viņš ir saprotošs, prot uzklausīt un atrast kompromisu!
Karlam: pastāsti kāda ir Paula?
Karls: для меня Паула самая лучшая партнёрша и я её люблю как партнёршу. У нас очень хорошие отношения. Бывают и разногласия, но по сравнению с другими парами мы редко ссоримся.
Paula: ir tādi pāri, kuri strīdas, kaujas, sit viens otru, kniebj... Mums tā nav!
Karls: mēs pozitīvi veidojam savas partnera attiecības, kā audzināti cilvēki!
Noteikti ir mazi dejotāji, kuri vēlas kādreiz dejot kā jūs. Pastāstiet, lūdzu, cik daudz laika jūs veltāt treniņiem un kas ir jūsu treneri?
Paula: mēs trenējamies katru dienu - piecas dienas nedēļā, vai sešas, ja gatavojamies svarīgām sacensībām. Vasarā paņemam pauzi uz vienu-divām nedēļām un tad atkal atsākam treniņus. Dienā trenējamies apmēram 2-4 stundas.
Karls: un mūsu galvenais treneris  ir Atis Legzdiņš. Pārejot Junioru 2 vecumgrupā mēs ļoti daudz trenējamies arī paši.
Jums uz šo brīdi ir jau daudz vērā ņemamu sasniegumu, un kā vienu no lielākiem sasniegumiem, droši vien varam uzskatīt iekļūšanu finālā un 5.vietas iegūšanu Pasaules čempionātā Junioriem II 2010.gadā. Vai jūs    uzskatāt sevi par vienām no Latvijas deju pasaules zvaigznēm?
Paula
: domāju, ka mēs esam zināmā mērā atpazīstami, bet par zvaigzni sevi neuzskatu, jo vēl ir daudz kas jāsasniedz , jātrenējas. Ja strādā un trenējas, tad arī nerodas tā saucamā „zvaigžņu slimība".
Karls: piekrītu, ka zināmā lokā mēs esam atpazīstami, bet vel ir ļoti daudz kur augt. Gribētos, ja tā var teikt, iekarot Angliju. Štutgartē mums līdz šim nav bijuši labi rezultāti, tāpēc centīsimies šogad uzrādīt tur labus rezultātus, pierādīt sevi.
Kā jūs noskaņojaties sacensībām? Vai varat aprakstīt vakaru pirms sacensību dienas un sacensību dienas rītu?
Paula: iepriekšējā vakarā pirms sacensībām es skatos video ar saviem mīļākajiem dejotājiem, ejot gulēt apdomāju katru deju, soli. Nākamajā dienā no rīta paēdu un tālāk visu dienu cenšos vairs neko īpaši neēst. Mēdz būt arī stress no rīta, gadās sastrīdēties ar mammu, jo mēs abas, gadās stressojam! (smaida) Svarīgi ir arī tas, lai nav nekādas aizķeršanās un lieku problēmu.
Karls: мне нравится перед соревнованиями вечером слушать музыку и под музыку как бы «проходить» все танцы, повторять их. Ну, а утром, главное чтобы прическа получилась хорошо! (abi smaida!)
Vai ir kādas tradīcijas, talismani, noteikti rituāli?
Karls: (smaida)У меня есть мягкая игрушка, которую я всегда беру с собой на соревнования. Она у меня с детства и мне её подарила мама.
Paula: mans talismans ir mana kakla ķēdīte ar krustiņu  un es ar to dejoju arī sacensību laikā.
Un tas palīdz?
Paula: jā! Mierīgāk ir ar viņu, noņem stressu, zūd apjukums. Ar ķēdīti ir mierīgāk!
Katram pārim mēdz būt kā veiksmīgi, tā arī neveiksmīgi starti. Kā jūs tiekat galā ar neveiksmēm?
Paula: saprotam, ka tas jau ir noticis, ka tas jau ir pagājis, tā jau ir pagātne un dzīve turpinās tālāk.
Karls: стараемся не расстраиваться. Конечно есть огорчение от неудачи, но мы стараемся не обращать на это внимание, а тренируемся дальше.
Paula: nākamajā dienā ejam uz treniņu un turpinām trenēties vēl cītīgāk.
Vai nav tā, ka pēc neveiksmes nākamjā nedēļā ar vel lielāku sparu trenējaties?
Paula un Karls vienlaicīgi: jā!
Paula: tas tieši dod tādu adrenalīnu, azartu trenēties vēl vairāk, ilgāk.
Karls: ощущение того что есть соперники - это здорово! А то, если всё время выигрываешь, то расслабляешься, перестаёшь развиваться, может начаться «звёздная болезнь»!
Tad sanāk, ka lai augtu kā dejotājam, dažreiz zaudēt ir pat lietderīgi?
Paula un Karls: jā! Noteikti!
Vai pēc sacensībām pārskatāt sava dejojuma video?
Paula: jā. Kopā ar vecākiem skatos ierakstu, izrunājam kas bija labi, kas slikti, pie kā vajadzētu piestrādāt. Un nākamajā treniņā mēģinām pie tā strādāt.
Karls: jā. Mani vecāki filmē, pēc sacensībām skatos savas kļūdas un nākamajā treniņā mēģinu tās labot.
Bieži tiek dzirdēts, ka jūsu pāris, kā arī Ļiza ar Natanu, ir mūsu LA deju nākotnes cerības. Jūs piekrītat šādam viedoklim? Un ja piekrītat, tad vai nebiedē jūs šīs atbildības slogs?
Paula: tas rada ļoti lielu atbildības sajūtu. Apziņu, ka nevaram, vienkārši nedrīkstam atslābināties ne uz mirkli. Jāiet uz priekšu!
Karls: mums visiem jātur„savu marku kā līderiem" un tad nepievilsim citu cerības.
Šķiet vēl nesen jūs dejojāt arī ST deju programmu. Kāpēc no tās atteicāties? Un kā paši uzskatāt, šāds lēmums jums nāca par labu vai nē?
Karls: от стандарта мы отказались перед чемпионатом мира по ЛА в 2010 году, т.к.  надо было серьезно готовиться к нему и если бы мы продолжали танцевать и СТ, то на ЛА оставалось меньше времени и как следствие хуже результат. И даже было такое ощущение в то время, что СТ мешает. А сейчас, когда прошли все чемпионаты мира, то сидишь на соревнованиях, смотришь на стандартистов и хочется опять танцевать СТ! Но когда попробуешь на тренировке СТ, то понимаешь что надо опять много тренироваться, а это опять же время, деньги и на ЛА будет меньше оставаться времени.
Paula: pavasarī apsvērām domu atgriezties pie ST programmas, atkal to dejot, bet sapratām, ka, ja mēs to atsāksim, tad atkal daudz laika un liela nauda aizies ST - treniņos, tērpos... pie tam, diez vai izdosies noturēt  LA tādā līmenī, kā gribētos.
Jūs dejojat klubā „Vecrīga". Kāds ir šis klubs un kā jūs domājat, kāpēc tieši „Vecrīgas" dejotāji uzrāda labus rezultātus LA deju programmā?
Karls: «Вецрига» очень дружный клуб, все общаются между сосбой и это помогает танцорам на соревнованиях чувствовать себя увереннее, т.к. весь клуб за тебя болеет, поддерживает.
Paula: ja uz klubu atnāk jauns dejotājs, tad viņš ātri sadraudzējas ar visiem, jo visi viņu „pieņem". Nav tā, ka kāds būtu atstumts, vai kas tamlīdzīgs.
Un kā ir ar sekmēm skolā? Kā jums izdodas tikt galā ar mācībām?
Karls: для меня это не проблема. Танцы не мешают моей учебе, а наоборот только помогают, т.к. весь день расписан и нет времени просто болтаться, как говорят «дурью маятся»! А так с утра школа, затем тренировки, а после тренировок опять же учёба - домашнии задания и подготовка к следующему дню.
Paula: man arī ir labas sekmes skolā. Tikai dažreiz, kad ir kādi lielāki darbi skolā, tad pietrūkst laika, bet es pati sevi tiešām apbrīnoju (smejas), ka tieku ar visu galā, jo es neesmu tāds cilvēks, kurš var mācīties pa nakti. Tāpēc es cenšos atnākot mājās no skolas izmācīties cik vien varu, un pēc tam vakarā, pēc treniņiem, jau pabeigt, vai arī nākamajā dienā no rīta. Bet es domāju, ka ja es neietu dejās, tad manas sekmes būtu zemākas, jo tad es atnākot no skolas, visdrīzamāk apsēstos pie datora ar domu „nu pēc 2 stundām sākšu mācīties", un tā nosēdētu līdz kādiem vienpadsmitiem vakarā!
Kas jums no lieliem dejotājiem patīk un vai ir kādi pāri, kuriem jūs vēlētos līdzināties?
Karls: мой любимый танцор Stefano Di Filippo, особенно когда он танцевал с Анной Мельниковой! Он мне очень нравится и я стараюсь на него ровняться. Можно даже сказать, что он мой кумир.
Paula: mana mīļākā dejotāja ir Anna Meļņikova. Es uzskatu, ka tad, kad viņa dejoja ar Stefano Di Filippo, tad viņi bija vislabākais pāris un arī joprojām viņus uzskatu par vislabāko pāri. Un vēl man patīk Slaviks Višņakovs ar Terēzi Kižlo. No viņiem arī ir ko paņemt.
Kā top jūsu sacensību tērpi? Jūs paši tos izstrādājat, vai kāds jums palīdz?
Karls: мы смотрим разные видеозаписи разных танцоров и там можно найти много интересных идей и найдя нужное воплощаем свои желания.
Paula: es skatos dažādus fotoattēlus, pie tam ne tikai no deju konkursiem, bet arī no modes skatēm, sekoju līdzi jaunākām modes tendencēm. Bet parasti īstais variants, viss tēls kopumā man rodas pa nakti guļot (smaida)! Nosapņoju, tad ātri uzzīmēju, mēģinu atcerēties kā tur īsti bija! Bieži sanāk labi! Arī mamma ar tēti palīdz ar idejām.
Vai mēdz būt strīdi, un ja gadās, tad kā tiekat galā?
Karls: иногда бывают ссоры, разногласия, но на самом деле мы очень быстро миримся. Не бывает такого чтобы мы ходили не разговаривали друг с другом, дулись друг на друга. Если и бывают у нас какие-то разногласия, то это всё по поводу какого-то рабочего процесса и тогда самый лучший вариант - это сменить танец.
Paula: mēs vienkārši cenšamies vairs par to nerunāt, nedomāt par to, bet pievērsties kaut kam citam.
Jūs esat piedalījušies ļoti daudzās sacensībās, bet kuras ir tādas, kuras ir patīkami atcerēties?
Karls: для меня есть 3 соревнования, которые действительно приятно вспоминать. Это соревнования в России «Слава России», когда из 372 пар мы стали первыми. Так же приятно вспоминать Таллинн, когда мы выиграли Чемпионат Северноевропейских стран. Ну, и конечно, приятнее всего вспоминать чемпионат мира, когда мы попали в финал! Мы к этому готовились весь год, всё время думали об этом, ещё с  чемпионата Латвии, когда появился шанс танцевать на чемпионате мира, то у нас сразу была цель не только танцевать на чемпионате мира, а попасть в финал.
Paula: man arī patīkami ir atcerēties pasaules čempionātu 2010.gadā un «Слава России», bet Tallinna ne īpaši, jo kaut kas man tur nepatika. Vispār sacensības kā tādas man patīk „Tropicana", jo tur vienmēr ir pozitīva atmosfēra, var satikt draugus - dejotājus no citām valstīm un iepazīties ar jauniem. Un arī atpūsties tur var.
Karls: согласен с Паулой. Результат тоже всегда у нас удачный там.
Cik svarīgi jums kā dejotājiem ir skatītāju atbalsts konkursa laikā?
Paula: priekš manis tas ir ļoti svarīgi! Ja es redzu, ka skatītāji mums aplaudē, rāda mums uz augšu paceltu īkšķi, tad, protams, ir gandarījums un apziņa, ka esi nodejojusi labi, ka citiem patika! Bet dažreiz, kad dejoju un redzu, ka skatītāji absolūti vienaldzīgi ir pret mums, vai vispār pret notiekošo uz parketa, tad gan tā ne visai patīkama sajūta.
Karls: я думаю, что в у нас в Латвии зрители всегда поддерживают - улыбаются когда мы танцуем, хлопают. Это действительно очень помогает, чувстуешь себя увереннее. И ещё для меня очень важно, когда за меня болеют мои друзья. Я знаю, что они смотрят и иногда мне, во время танца, удаётся их заметить и я вижу что они хлопают, что-то кричат и это придаёт мне уверенности...
Paula: dejas laikā tas uzjautrina, tu kļūsti pozitīvāks un dejojas labāk...
Karls: чувстуешь, что за тебя кто-то болеет, что ты не сам по себе как-то, а что с тобой вместе ещё кто-то.
Paula: dažreiz arī kāds joks pasprūd dejas laikā!
Vai ir bijuši kādi kuriozi jums kā dejotājiem?
Paula: kuriozi, protams, sacensībās mēdz notikt. Dažreiz mēs dejas laikā saskrienamies ar citu pāri un nekas cits neatliek kā dejojot cieši blakus apspēlēt šo situāciju. Tas pozitīvi ''uzvelk'' .
Karls: но бывают и не очень приятные курьёзы. Например, когда выходишь без номера. А однажды был случай когда мы с братом перепутали номера и соответственно очень удивились «неожиданным» результатам финала.
Cik svarīgs jums kā dejotājiem ir jūsu vecāku viedoklis par sniegumu?
Karls: я всегда после танца, после финала, спрашиваю у родителей как было на их взгляд. Они не тренера, но танец воспринимают как зрители , они может иногда даже видят лучше чем тренер, потому что с тренером ты работаешь каждый день, он видит твои ошибки и конкретно на них смотрит. А родители смотрят, в общем, на пару, как на паркете выглядим сами по себе и на фоне остальных, и иногда может мнение родителей даже более объективно! Но когда родители говорят что было что-то плохо, то это не воспринимается , сразу возникают разногласия, ведь нам-то кажется что было хорошо и не хочется верить их словам. И думаешь про себя -«Зачем спросил?» (smaida)
Paula: es arī vienmēr jautāju vecākiem padomu ko vajadzētu uzlabot, mēģinu ņemt to vērā un mēģinu izlabot. Man tas ir ļoti svarīgi, jo viņi tieši kā skatītāji visu pamana.
Jūsu vārdi un Ļizas ar Natana vārdi bieži tiek pieminēti kopā. Ko jūs gribētu novēlēt jūsu sāncenšiem - Ļizai un Natanam?
Karls: я пожелал бы им, чтобы они всегда были на уровне, чтобы они нас подстёгивали, а то если бы мы были одни...
Paula: tad mēs nebūtu tik labi...
Karls: не было бы духа соперничества, мы бы расслаблялись и становились бы всё хуже и хуже. А так мы соревнуемся друг с другом. Это как в беге, если рядом бежит сильный соперник, то хочется бежать быстрее! А если никого нет, то можно не напрягаться - бежать как хочешь и быть первым. Так и у нас, если бы не Натан с Лизой, то уровень бы падал.
Un ko jūs novēlētu citiem dejotājiem, treneriem, tiesnešiem?
Karls: я пожелал бы всем танцорам становиться лучше и приближаться к совершенству, чтобы латвийские пары составляли серьёзную конкуренцию на международном уровне.
Paula: dejotājiem es novēlu nepadoties pēc neveiksmēm, turpināt visu ar jaunu sparu, jo neveiksmes tā vai tā ik pa laikam būs. Bet treneriem novēlu pacietību darbā ar dejotājiem.
Karls: да, тренерам хочется пожелать, чтобы всегда болели за своих учеников и чтобы их ученики всегда чувствовали поддержку, потому что когда тренер болеет за свою пару, то танцор чувстует ответственность и за то, что своим мастерством он прославляет и тренера, его репутацию. Ну а судьм я желаю объективности, ведь это очень важно!
Šīs intervijas ietvaros, ir iespēja, kura dejotājiem, reti kad tiek dota dzīvē. Tā ir iespēja skaļi pateikties. Kam jūs kā dejotāji un par ko vēlētos pateikties?
Paula: gribu pateikties vecākiem par to, ka viņi visu šo iztur, atbalsta mani, nav  vienaldzīgi par šo visu! Gribu pateikties savam partnerim par to, ka viņš ir tāds man, par to, ka viņš cenšas un mēs vienmēr mēģinām atrast kopīgu valodu.  Treneriem par to, ka viņi mums velta daudz uzmanības un laika treniņos ...
Karls: uzlabo mūsu dejotprasmi...
Paula: Allai Matjušenko liels paldies par vērtīgiem padomiem gan dejās, gan „ārpus deju dzīvē"
Karls: на самом деле самое большое спасибо - это моей партнёрше Пауле! Без неё не было бы ничего! А вместе мы уже можем многое! Маме и папе большое спасибо за моральную и материальную поддержку. Тренерам спасибо за вложенный в нас труд и веру, и опять же родителям за то что всё это поддерживают. Успех пары - это работа команды: родители, тренера и сами танцоры.
Jūsu plāni tuvākai un tālākai nākotnei?
Paula: šonedēļ mēs brauksim uz Berlīni, piedalīsimies sacensībās, bet pēc tam mazliet atpūtīsimies. Pēc atpūtas sāksim gatavoties Štuttgartei. Tie ir tuvākie plāni. Bet nākotnē plānojam piedalīties arī „tālākās zemēs" - Anglijā, Amerikā...
Karls: tagad tuvākais mērķis ir uzrādīt labus rezultātus Štuttgartē. Mums katru gadu sanāk ne visai labi nodejot GOCā, tāpēc šovasar mēs ļoti nopietni trenēsimies, lai sasniegtu mērķi.
Kā jūs pavadāt brīvo laiku?
Paula: brīvo laiku es cenšos pavadīt kopā ar vecākiem - braucam uz laukiem, mājās kādus darbus padarām. Kā arī tiekos ar draugiem - ejam uz kino, vienkārši kopā pavadām laiku.
Karls: во время учебного года, когда учеба, то свободного времени почти и нет. А вот сейчас летом, хочется съездить с семьей куда-то, на дачу например, да просто отдохнуть. И с друзьями конечно хочется погулять.
Paula: ir brīži, kad gribas pabūt arī vienai - palasīt grāmatu, paklausīties mūziku. Dejās tu visu laiku esi cilvēkos un tāpēc dažreiz gribas vientulības. Psiholoģiski atpūsties no citiem.
Kā plānojat pavadīt vasaru?
Karls: kā jau teicām, pēc Berlīnes mums būs atpūtas brīdis. Es to pavadīšu ar draugiem, piemēram, mēs katru dienu spēlējam futbolu vai vienkārši pastaigājamies.
Paula: es pa brīvajām 2-3 nedēļām izdzīvošos pa laukiem, aizbraukšu pie māsīcas, un pēdējo nedēļu pavadīšu kopā ar draugiem Rīgā.
Karls: kad ir brīvdienas ir labi, ka nav ne par ko jādomā, vari darīt, ko gribi. Tikai vajag būt ļoti uzmanīgam, jo dejas nav beigušās un traumu dabūt ir ļoti viegli. Tāpēc viss ir jādara ar prātu.

Paldies Paulai un Karlam par šo tikšanos, par uzticēšanos un novēlam viņiem labi atpūsties vasarā, veiksmīgi startēt Štutgartē un nākotnē sasniegt visus nospraustos mērķus!

Karls Aņiščenko - Paula Kukute rumba
Komentāri (0)  |  2011-06-06 21:52  |  Skatīts: 2726x

Atpakaļ