fordance.1w.lv

 


"MIRADA CUP" – jaunas sacensības LSDF kalendārī


23.martā, Rīgā, pirmo reizi norisināsies sacensības „MIRADA CUP 2013”.  Divas nedēļas pirms to norises mēs tikāmies ar šo sacensību organizatoru – Aleksandru Guļko un palūdzām pastāstīt par tām.

FD: Saša, pirms uzdot Tev jautājumu, nolasīšu Tev fragmentu no intervijas ar Tevi, kuru sniedzi mums 2011.gada sākumā:
 „...Varu atklāt to, ka es gatavojos sava konkursa rīkošanai. Gatavojos tam ļoti nopietni, jo negribās, lai tās būtu sacensības „ķeksīša pēc". Gribu, lai tās būtu sacensības vienu reizi gadā, bet ļoti labā līmenī, kur būtu padomāts par visu un galvenais, lai tās būtu sacensības ar „savu seju". Es tām briestu un noteikti tās sarīkošu!"

Un tagad jautājums  – vai „MIRADA CUP” ir tās sacensības par kurām Tu toreiz mums ieminējies? Un, ja vari, tad pastāsti par tām kaut ko vairāk!

...
Komentāri (0)  |  2013-03-15 22:40  |  Skatīts: 2843x

Lasīt tālāk.


Intervija ar Aigaru Svaru


 „Aigars Svars" - mēs visi viņu pazīstam un tanī pat laikā neko nezinām par viņu. Atceros, kad biju maziņa un tikko sāku dejot, es, ieraugot Aigaru Svaru, pajautāju „kas tas tāds  ir?". Man atbildēja, tas ir „tas stingrais tiesnesis, kurš rīko „Gadu Miju"". Ir pagājuši apmēram desmit gadi un es dodos uz tikšanos, lai uzzinātu, kas tad slēpjas aiz „stingrā tiesneša, kurš rīko „Gadu Miju"", tagad - „Baltic Grand Prix".
Ienākot Aigara birojā un sākot sarunu, mans satraukums pamazām pazuda un žēl, ka šeit es varu tikai uzrakstīt jautājumus un atbildes, bet nevaru dot iespēju izjust šīs intervijas siltumu un sirsnīgumu...

...
Komentāri (0)  |  2012-02-15 01:32  |  Skatīts: 5627x

Lasīt tālāk.


Intervija ar Vjačeslavu Šuhtinu un Anastasiju Volkonsku II.daļa!


А теперь вопрос посложнее - охарактеризуйте друг друга!
 Анастасия: Славик очень целеустремленный и я думаю, это заметили многие. Иногда бывает занудой (оба улыбаются). Славик - это человек, который очень сильно меня дополняет! Не позволяет мне расслабляться, и я за это ему благодарна, так как я знаю, что если меня не заставлять, то я буду тренироваться не в полную силу. Но это не значит, что он меня держит в ежовых рукавицах, но близко к этому (улыбается)!
Вячеслав: Настя очень хорошо меня понимает. Если я в плохом настроении или у меня что-то не получается, то она своим спокойствием убирает из меня весь накопившийся негатив. Настя очень спокойный и рассудительный человек, который мне помогает в трудную минуту. Я очень благодарен ей за это!
...
Komentāri (0)  |  2012-01-19 05:28  |  Skatīts: 1362x

Lasīt tālāk.


Intervija ar Vjačeslavu Šuhtinu un Anastasiju Volkonsku I.daļa!


 Vecumgrupa: Jaunieši
Nozīmīgākie sasniegumi:
Latvijas čempionāts Junioriem II ST programmā -2010.gadā - 2.vieta
Pasaules čempionāts Junioriem II ST programmā 2010.gadā - 8.vieta
Latvijas čempionāts Jauniešiem ST programmā - 2011.gadā - 3.vieta
Tādu sacensību uzvarētāji, kā „Baltic Grand Prix", „Latvia Open", „Tallinn International Open Cup", „Lithuanian Open", „Baltic Cup", „Cin Cin Polish Cup", Polish Open" un daudzu citu sacensību...

Ar Anastasiju un Vjačeslavu mēs tikamies janvāra vidū, kad līdz šā gada valsts čempionātam nebija palicis vairs daudz laika un noritēja intensīva tam gatavošanās. Un tomēr, viņi atrada laiku, lai tikties un dalīties ar savām domām. Liels paldies viņiem par to! Mūsu tikšanās noritēja patīkamā un siltā atmosfērā, un es aicinu visus iepazīties ar tās saturu.
...
Komentāri (0)  |  2012-01-19 05:17  |  Skatīts: 1611x

Lasīt tālāk.


Tikšanās ar Natanu, Ļizu un Sofiko (II.daļa)


Совсем недавно начался новый учебный год в школе. Как обстоят у вас дела в школе? Как справляетесь с нагрузкой и не мешают ли танцы школе и наоборот?

Лиза: на тренировку больше хочется идти, чем в школу! Для меня  ...
Komentāri (2)  |  2011-09-27 03:59  |  Skatīts: 3181x

Lasīt tālāk.


Tikšanās ar Natanu, Ļizu un Sofiko (I.daļa)
Natans Katkovskis un Jeļizaveta Manija:

Vecumgrupa - Juniori 2. Kopā dejo no 2001gada. Divkārtēji Latvijas čempioni. Nozīmīgākie sasniegumi: 6.vieta 2011.gada Pasaules čempionātā Junioriem 2 LA deju programmā, 4.vieta 2011.gadā German Open Championship Junioru 2 La deju programmā.

С Лизой, Натаном и Софико мы встретились в первых числах сентября. Впервые нам предоставилась возможность узнать ребят поближе, и мы очень рады этому, т.к. ребята замечательные, открытые и дружелюбные. После встерчи с ними с нами долго сохранялось ощущение тепла и уюта!
...
Komentāri (0)  |  2011-09-27 03:49  |  Skatīts: 2320x

Lasīt tālāk.


Intervija ar Karlu Aņiščenko un Paulu Kukuti!Paula Kukute un Karls Aņiščenko
Deju klubs „Vecrīga"
Vecumgrupa: Juniori II
Nozīmīgākie sasniegumi uz šo brīdi: 4 kārtēji Latvijas čempioni, 5.vietas ieguvēji Pasaules  čempionātā Junioriem II 2010.gadā.
Pabeidziet, lūdzu teikumu: „Es dejoju, jo ....."

Paula: tāpēc, ka jau kopš bērnības man patīk dejot un lai aizpildītu brīvo laiku. Kad es biju maza, es gribēju kļūt par balerīnu!
...
Komentāri (0)  |  2011-06-06 21:52  |  Skatīts: 2711x

Lasīt tālāk.


Vito Feldmanis - pārdomas par 2011.gada čempionātiem!


Ir aizvadīti visi trīs mūsu valsts čempionāti sporta dejās! Tie bija dažādām emocijām pārpildīti, kā arī izraisīja daudz jautājumu „mūsu deju pasaulē". Atbildēt uz šiem jautājumiem, kā arī pastāstīt par saviem iespaidiem piekrita LSDF prezidents Vito Feldmanis. Un tā,

 Pabeidziet, lūdzu, teikumu „ 2011.gada valsts čempionāti sporta dejās bija..."
2011.gada čempionāti bija veiksmīgi! Rezultāti ir pareizi, jo tajā dienā, tajā vietā, pie tiem tiesnešiem, tajā telpā un laikā acīmredzot tieši tā bija arī jābūt! Ja būtu cita diena, cits tiesnesis vai citi laika apstākļi, droši vien rezultāti būtu nedaudz savādāki. Kādam tas patīk, kādam tas nepatīk, bet pirmā vieta ir tikai viena! Un es domāju, ka šā gada čempionāti ne ar ko īpaši neatšķīrās no iepriekšējā gada čempionātiem. Mēs necenšamies strauji kaut ko mainīt, jo nekādā gadījumā negribam eksperimentēt uz bērniem vai rezultātiem. Pēdējo gadu pieredze rāda, ka mūsu rīcība ir pareiza. Mēs aicinām tādus ārvalstu tiesnešus, kuri pēc iespējas mazāk pazīst mūsu valsts deju pārus. Protams, mūsu deju pāri kļūst aizvien atpazīstamāki pasaules deju arēnā un arī pasaule sašaurinās, un līdz ar to atrast tādus tiesnešus kļūst aizvien grūtāk.
...
Komentāri (4)  |  2011-04-05 19:07  |  Skatīts: 4832x

Lasīt tālāk.


Intervija ar Aleksandru Guļko


 -  Pastāsti vienā teikumā par sevi. Ja tev vajadzētu pabeigt teikumu „Aleksandrs  Guļko ir -....."
 -  Ļoti interesants jautājums... Aleksandrs Guļko ir - atklāts, ļoti labsirdīgs cilvēks, vienmēr ar smaidu uz lūpām!
 Kā tu ienāci deju pasaulē?
 - Oi! Ilgs stāsts būs! Sāku es 1983.gadā. Kāpēc sāku? Tanī vecumā bērns vel  nevar izvēlēties ko viņš grib darīt, pie tam tie bija PSRS laiki un bērniem vispār nebija teikšanas, nu cik es atceros. Manu vecāku paziņām meita dejoja jau apmēram gadu un piedāvāja arī manai mammai aizvest mani uz dejām. Pie tam, tagad dejās ņem visus bērnus, bet tajos laikos bija atlase. Un tajā reizē, kad mani atveda, tad bija atvesti kādi 100 bērni. Viss norisinājās Latviešu biedrības namā. Tur bija Alla Matjušenko, kura parādīja mums visiem dažas kustības - „solis-sānis-klāt, griezieniņš". Un tā mēs kādu laiku ņēmāmies. Pēc tam atnāca ļoti nopietns vīrietis, kā pēc tam uzzināju - Beļanskij Igorj Maksimovič. Ieslēdza mūziku un mēs visi sākām dejot to mācīto. Bet viņš skatījās, nāca klāt kādam bērniņam un aiz rokas veda ārā no bara un nostādināja malā. Es atceros, ka man bija kauns, kad mani izveda pirmo un es domāju, ka es esmu pirmais, kurš atzīts par nederīgu. Es tur stāvēju ar asarām acīs, jo man bija ļoti liels kauns, ka tā visu bērnu un viņu vecāku priekšā mani pirmo izmeta! Bet pēc tam man nolika meiteni blakus, starp citu, ar kuru mēs pēc tam pāri arī dejojām. Tad visus atlasītos bērnus Beļanskis, Alla un vel viena sieviete sadalīja pa grupām, bet visiem pārējiem pateica „paldies"! Bet es, izmantojot iespēju, gribētu pateikt lielu PALDIES saviem vecākiem, par to, ka daudzus gadus atpakaļ, 1983.gadā viņi izdarīja šo pareizo izvēli un atveda mani uz dejām un pēc tam ilgus gadus mani atbalstīja! Viņi man iedeva fantastisku iespēju! Katrs no mums, kaut reizi, ir aizdomājies par to kas būtu, ja viņam būtu dota iespēja nodzīvot šo dzīvi velreiz. Es noteikti gribētu to nodzīvot tieši tāpat un velreiz paldies maniem vecākiem par to! Ja viņi man neatvērtu durvis uz deju pasauli, uz pasauli, kuru es iemīlēju no visas sirds, es pat nezinu kas es būtu! Dejās mūs māca ne tikai dejot, dejas arī izglīto mūs. Piemēram, es zēniem mācu kā meitene jāizved uz laukuma, jāparāda viņa, meitenes priekšā jāatver durvis, drēbes jāpadod, kāpjot pa trepēm lejā, jāiet pirmam, lai nokāpjot, meitenei padot roku, bet kāpjot uz pjedestāla, otrādi, jāpalaiž meiteni...
...
Komentāri (4)  |  2011-03-10 23:25  |  Skatīts: 10419x

Lasīt tālāk.